Blog

Drewniane drzwi na zamówienie – czy warto zdecydować się na indywidualny projekt?

  |   drzwi drewniane

Drzwi są niezwykle istotnym elementem aranżacyjnym. Zamykają pomieszczenia, chronią przed chłodem i włamaniami, pełnią funkcję reprezentacyjną i dekoracyjną, a także zabezpieczają przed utratą ciepła z wnętrza oraz izolują hałasy z zewnątrz. Właśnie dlatego wybór drzwi powinien być dobrze przemyślany, a stolarka powinna być dopasowana zarówno do potrzeb, jak i gustów domowników. Doskonały wygląd oraz świetne parametry techniczne mają drzwi drewniane. Sprawdź, czy warto zdecydować się na zakup drewnianych drzwi przygotowanych wg indywidualnego zamówienia.

Czym charakteryzują się drewniane drzwi?

Drzwi wykonane z drewna są niezwykle eleganckie, stylowe i uniwersalne. Pasują zarówno do wnętrz nowoczesnych, minimalistycznych, postindustrialnych, jak i tych utrzymanych w stylu tradycyjnym czy rustykalnym. Szeroki wybór gatunków drewna, z których można wykonać drzwi, ich odmienność kolorystyczna i różne usłojenie sprawiają, że stolarkę można dopasować do każdego pomieszczenia i każdego domu.

Drzwi z drewna mają też świetne parametry techniczne – bardzo dobrze izolują dźwięki oraz obniżają straty ciepła. Są wytrzymałe, trwałe i twarde, dzięki czemu nie odkształcają się nawet wtedy, gdy wahania temperatury są duże lub gdy wieją porywiste wiatry. Odpowiednio zadbane i konserwowane będą spełniać swoje funkcje i cieszyć oczy przez długie lata.

Co prawda drewniane drzwi wykonane na zamówienie będą dopasowane do Twoich potrzeb i do wystroju wnętrz, jednak gdy zapragniesz zmiany wyglądu drzwi, będziesz móc samodzielnie je przemalować, wykorzystując do tego produkty, takie jak bejce czy lakierobejce, farby lub lakiery do drewna.

Mnogość rozwiązań technicznych, duża dostępność różnorodnych gatunków drewna, a także możliwości dekoracyjne pozwalają dopasować stolarkę drzwiową do każdego domu i do potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów.

Drewniane drzwi na zamówienie – czego możesz oczekiwać?

Decydując się na drewniane drzwi wykonane na zamówienie, możesz oczekiwać, że cała stolarka będzie dopasowana do aranżacji wnętrz, koloru podłóg, stylu budynku, koloru elewacji czy nawet ram okien. Zarówno drzwi wejściowe, jak i wewnętrzne będą spójne stylistycznie, nawet jeśli w łazience i kuchni zamontujesz inny rodzaj drzwi niż w pokojach czy pomieszczeniach gospodarczych.

Warto wiedzieć! Montaż różnych rodzajów drzwi w różnych pomieszczeniach jest nie tyle możliwy co wręcz zalecany. Drzwi do sypialni czy gabinetu najlepiej, by były w całości zakryte, tzn. by nie miały przeszkleń i otworów, natomiast drzwi do łazienki i kuchni powinny być wyposażone w otwory wentylacyjne. Drzwi do salonu, czy nawet drzwi wejściowe mogą być przeszklone – dzięki temu wnętrza będą lepiej doświetlone.

Drewniane drzwi wewnętrzne przygotowane na zamówienie mogą być też dopasowane do dostępnej przestrzeni oraz do ustawienia mebli. Inne rozwiązania stosuje się bowiem w niewielkich pomieszczeniach, a inne w dużych wnętrzach. Drzwi mogą być jednoskrzydłowe, dwuskrzydłowe, otwierane do zewnątrz, do wewnątrz i przesuwane. Wszystko zależy od możliwości aranżacyjnych wnętrz i potrzeb właścicieli.

Co istotne, zamawiając drzwi według indywidualnego projektu, możesz wybrać najlepszy dla siebie gatunek drewna. Rodzime gatunki drzew iglastych, takie jak świerk, sosna czy modrzew, drzewa liściaste, np. jesion i dąb czy gatunki egzotyczne takie jak meranti lub eukaliptus mają inne parametry, kolory i usłojenie. Korzystając z wiedzy zaufanego wykonawcy, możesz świadomie wybrać ten gatunek, który spełni Twoje oczekiwania.

Decydując się na drewniane drzwi na zamówienie, możesz też wybierać spośród przeróżnych dodatków i rozwiązań, takich jak:

 • systemy antywłamaniowe,
 • zamki na wkładki z systemem klucza,
 • systemy na kod, pilot czy kartę,
 • zamki magnetyczne lub hakowe w drzwiach wewnętrznych,
 • okucia do wewnętrznych drzwi łamanych lub przesuwanych,
 • dekoracyjne klamki na zamówienie,
 • progi opadające,
 • automatyczne zamki listwowe,
 • systemy zautomatyzowanego otwierania i zamykania, np. na odcisk palca, pilot czy kod,
 • witraże, piaskowane wzory, szyby fazowane,
 • dwukolorowe lakierowane drzwi,
 • elementy ozdobne, takie jak płaskorzeźby, listwy, głowiczki,
 • niestandardowe rodzaje wykończenia.

Niezależnie od tego, czy mieszkasz w nowoczesnym budownictwie, zabytkowym pałacyku, powojennej kamienicy czy bloku z lat 80., dzięki możliwości zamówienia drzwi według indywidualnego projektu, będziesz móc cieszyć się piękną, pasującą do wystroju, funkcjonalną i trwałą stolarką.

Zobacz inne artykuły

czytaj więcej
  |   Okna i drzwi

Fakty i mity o drzwiach wewnętrznych z drewna

Stoisz przed wyborem drzwi wewnętrznych do Twojego domu lub mieszkania? Rozprawmy się zatem z najczęściej powielanymi mitami i potwierdźmy fakty o drzwiach wewnętrznych, zwłaszcza tych drewnianych. Sprawdź, jak to
czytaj więcej
  |   Okna i drzwi

Fakty i mity stalowych i aluminiowych drzwi oraz okien

Surowcami, które wykorzystuje się do produkcji niezwykle wytrzymałych i odpornych na uszkodzenia drzwi i okien, są stal oraz aluminium. Najczęściej mamy do czynienia ze stalowymi drzwiami i aluminiowymi oknami. Na temat

Napisz do nas lub zadzwoń. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i doradzimy przy doborze rozwiązań, materiałów jak i samej realizacji.